151 4 regimenten kavallorie (2 van Madras en 2 van Bengalen); 6 regimenten infanterie (4 van Bombay en 2 van Ben galen); 1 detachement inlandsche artillerie; 3 kompagniën mineurs en sappeurs. De Engelsche troepen telden 5 batterijen artillerie4 regimenten infanterie4 escadrons kavallerie en t kom- pagnie genietroepen. De vereeniging van beide (Engelsche en Britsche-In- dische) machten vormde 2 divisiondie van Bombay en die van Bengalen genoemd. Elke divisie telde 1 brigade inlandsche kavallerievan 2 regimenten, en 2 brigades infanterie, elk van 2 Eu- ropeesche en 3 inlandsche regimenten. De inlandsche troe pen waren ongeveer 10.000 man sterk, waaronder 8000 voetknechten en 1900 ruiters, en waren vergezeld van 7000 geleiders en koelies, en 900 ossen of muilezels. Men dient hierbij in het oog te houden dat volgens de eischen der verschillende kastenwaartoe de Inlandsche soldaten belmoreneen leger te velde steeds een buiten sporig grooten nasleep heeft. Het is er overigens ver van af, dat de inlandsche troepen in Britsch-Indiësamengesteld uit lieden van ver schillende rassen en verschillende godsdienstenallen de zelfde waarde en denzelfden goeden naam bezitten. Een oud-officier der Sipahis schrijft dienaangaande aan den Standard van 2 Maart jl. het volgende: De aanvoerders der talrijke regimenten Sipahi'swelke in Bengalen, Madras en Bombay garnizoen houden, zou den met hunne troepen gaarne strijden tegen eiken inland- schen vijandmaar wanneer het er op aankwam om weer stand te bieden aan de Russische troepenzouden die aanvoerders groot gevaar loopen om niet-alleen geslagen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 157