213 want hij voldoet in de daad aan eene „bestaande behoef te"; de prijs is daarbij zeer matig gesteld. "Wij veroor loven ons eoliter eene vraag. Had de klapper niet offi cieel en dan om de 2 of 3 jaren op nieuw kunnen wor den uitgegeven Het valt niet te ontkennendat derge lijke registers binnen een betrekkelijk korten tijd hunne grootste waarde verliezen, terwijl eene goede „bijhouding" haast niet doenlijk is. Het is dus een min of meer ge waagd ondernemen van een particulieren uitgever om zulke werken in het licht te doen verschijnen; wat bin nen het jaar niet verkocht isblijft nagenoeg onverkocht en het hangt van de nu op te doene ondervinding af, of de firma van Dorp over eenigen tijdzooals noodig zou zijn, een bijgeworkten herdruk zal kunnen geven. De klapper wordt uitgegeven „in het belang van den dienst"; waarom hem dan ook nietals bijlage der Al- gemeene Orders, aan ieder officier verstrekt? Voorzeker zou niemand bezwaar hebben tegen den daardoor veroor zaakten hoogeren prijs der orders. Intusschen kunnen wij voorloopig tevreden zijn. En de uitgaaf van den Heer Boers verheugt ons te meer omdat, met de samensteling van een goedvolledig registerde grondslag gelegd is voor eene algemeene herziening van onzen bundel orders. Het „Roode Kruis" in Indië gaat onvermoeid voort, zijne weldaden onder de „zieke en gewonde krijgslieden Verslag der verrichtingen van het cen traaf-comité in Ned.-Indië van de 27ederlandsche vereeniging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oor log, over het jaar 1877. Batavia, Ernst Co., 1878.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 219