217 de laatste tijdingen nog niet gestild en de rijstcul ture geheel en al verwaarloosd was." II. Earopaesche troepen. „De Fransche en Wurtem- bergsche troupen zijn door den Maarschalk onder de Nationale Hollandsche troupen geïncorporeerd; als een gevolg van dien heeft hij de eerstgenoemden de Fran sche cocarde doen afnemen, en ongeacht vele hierin zwarigheid hebben gevonden, heeft hij hun echter door geene qualificatie van den Franschen Keizer gerust ge steld geheel Batavia stond hierover verbaasdin de ver onderstelling dat deze gehazardeerde stap door Zijne Ex cellentie willekeurig gedaan isdaar hij anders niet zoude hebben geaarzeld, de officieren, die eenige vrees betoon den door het vertoonen van de qualificatie des Keizers allen twijfel te benemen." TIL Legervorming en legeruanvulling. „De armée in Indien is door zijne Excellentie op 20,000 man be paald; hiervoor zijn reeds alle officieren, (waaronder de Staf) benoemddoch het getal der genieenen heeft men nog niet hooger als tusschen de 11 en 12,000 Man kunnen brengen, welk getal bijna reeds bij het vorig bestuur in aanwezen was. Het recruteeren gaat met groote kosten vergezeld, en de manschappen zijn niet van het beste soort. In het begin van 1S08 wierden de ingezetenen van Batavia bij billet uitgenoodigd om 5 a 600 slaven af te staan, tot het completeren van het Bataillon Jagers, tegen den prijs van Rds 175 per kopdus kostte het completeren van een enkel Batail lon over de Rds 100,000, en bestaat dan nog meestal uit schuimdaar de weinigste menschendeugdzame slaven willen missen; thans worden nu alle de zoo van Balievan Celebes als elders versch aangebragte sla- Van den gourerneur-generaal Wiese.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 223