221 sement bevond, die voor een kundig ingenieur bekend is, waarom hij dan ook door zijn gouvernement naar de Ghinesclie zee is gezonden geweest, om de in dezelve liggende eilanden op te nemen en er kaarten van te formeren; de Maarschalk Daendels heeft dit zoo wel o-eweten, als elk een, die met kapitein Boss is bekend geworden, daar hij hem zelfs, in het begin van zijne komst, bij zich op Buitenzorg heeft te logeren verzocht; doch hij kent geene voorzigtigheid en heeft hierin de veiligheid onzer bezittingen geheel en al uit het oog verlorenen wordt nu iets door de Engelschen tegen het eiland Java ondernomen, hetzij om er zich te vestigen, dan wel om alles te ruineren, en de magazijnen te verbranden, dan houde ik mij verzekerd, dat dit aan niets anders, dan aan zijne onbesuisdheid kon geweten worden." VIII. Bevoegdheid tot decoreeren van den Gouverneur- Generaal. „Ridderorders deelt de Maarschalk naar welgevallen uit; hij heeft verscheidene, zoo wel ordi naire, als voor commandeurs te Sourabaija (f) laten aanmaken Voor de détails van alles wat het Leger betreft, leze men het algemeen bekende werkStaat der Ned. O. I. bezittingen onder het bestuur van den Gouverneur- Gene raal H. W. Daendelsdoor denzelfden, 's Gravenhage 1816. O 7 x Yan de Hollandsche Orde van de Uniemet de zinspreuk Doe wel en zie niet om. (f) In den Construct ie winkel. Te Soerabaja was ook de Munt doch alleen voor kopergeld. Bij de regelingen der verschillende Indische de fensiestelsels is nooit gedacht geworden aan de noodzakelijkheid van het bestaan eener Munt in Indië zelf, ten einde bij de stremming der kommunikatie met Nederland geen gebrek aan het circuleerend medium te kunnen krijgen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 227