249 schitterende wijze herstelddoor eene belangrijke som bijeen te brengen, voldoende voor de opvoeding dier kinderen; zij gaven daarmede een schoon bewijs van ka meraadschap. I)och de onbillijkheid blijft er, in het al gemeen gesproken, evenzeer om bestaan; en wij zijn over tuigd dat alle gehuwde officieren gaarne een paar percen ten meer aan contributie zouden betalen, indien daar door de ongehuwden van de contributie werden vrijgesteld. Het ligt in den aard der zaak, dat bij zoodanige re geling de officier, in het huwelijk tredende, nog alle con tributie zou moeten aanzuiverenwelke men hem gedurende zijne loopbaan als officier niet ingehouden heeft omdat hij ongehuwd was. Om te kunnen trouwen, zal hij dus moeten beginnen te sparenen dit zal op zich-zelf in meerdere opzichten van heilzamen invloed zijn. Wij be doelen niet, hier eene verhandeling te leveren over het nut eener gepaste spaarzaamheid voor welke verhande ling de alg. order n°. 139 van 1870 tot tekst zou kun nen dienenmaar wel willen wij er op wijzen, dat, door den eiscli van contante storting van alle achterstal lige contributiën met de renten, een slagboom zou wor den gesteld voor vele onberaden huwelijken. Men zou intusschen den ongehuwden officier de vergun ning kunnen geven, ja zelfs de verplichting kunnen opleggen, om evenals zijne gehuwde kameraden de contributie voor het weduwen- en weezenfonds te betalenmits men indien hij ongehuwd blijft, bij overlijden of bij het verlaten van den dienst alle betaalde contributiën mot de renten uitkeerde. Op deze wijze zou hijdie ongehuwd den dienst verlaat, over een kapitaaltje kunnen beschikken, dat hem bij zijn niet te hoog pensioen uitstekend te stade zoude komen, en zoo zou de officierdie ongehuwd sterft terwijl hij natuurlijke kinderen nalaat, voor dezen althans eenigermate hebben gezorgd. De slagboomwaarvan

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 255