260 heffenjuist zooals Galvez en de zijnen liet vier jaar te voren in Spanje gedaan hadden. Het Peruaansclie gouvernementde handelingen van de Huascar natuurlijk ten zeerste afkeurende, loofde eene be looning uit aan degenendie het schip aan de Republiek terug zouden geven. De Huascar had intusschen vier Engelsche schepen aangehouden, één er van prijs gemaakt, de kolenlading aan een ander ontnomen, kortom zich gedragen als een vrijbuiter. Admiraal Horsey ging toen met de beide niet gepantserde schepen Shah en Amethyst de Huas car opzoeken. Hieruit ontstond een gevecht, dat een bijzonder licht werpt op de aanhangige vraagstukken over de bewapening en bepantsering der schepen en over de torpedo's. De Huascar is een gepantserd ramtorenschipin En geland gebouwd. Het pantser van den toren is 11,2 cen timeters dikdeze dikte vermindert buiten den toren lang zamerhand tot 6,7 centimeters. De bepantsering rust tegen een wand van teakhout die overal eene dikte van 35 centimeters, en aan den binnenkant nog eene be kleeding van 1,6 centimeters heeft. De toren was gewa- dend met twee Armstrong-kanonnen van 300 pondwaar mede gewone granatenpuntgranaten, kogels met glasharde punt en stalen granaatkartetsen geschoten konden wor den. Daarenboven heeft het schip aan beide zijden een Armstrong-kanon van 40 pond en van achteren een an dere van 12 pond, allen op het dek en en barbette staan de. Het is 200 voeten lang en heeft een diepgang van 14 voeten. De Amethyst is een niet gepantserd korvetbewapend met veertien 64-ponders; zij is 220 voet lang en heelt een inhoud van 1400 tonnen. De Shall is eeïi der grootste schepen der Britsche

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 266