22 post-kommandanteu of de chefs van speciale diensten moch ten aan de kantoren worden aangenomen. Nog veel meer bezwaren dan bij de oprichting der lijn had inen te bekampen voor liet onderhoud. Behalve bij wegovergangen was de lijn zelden hoog genoeg om een beladen kameel doorgang te verleenenen bijna overal was ze binnen het bereik van een ruiter. Voertuigen en kameelenolifanten en apen waren dus even zoo vele vijanden voor de instandhouding van den telegraaf. Bet meest echter waren de storingen veroorzaakt dooi de diefstallen der Abyssiniërsdie heele stukken van 1000 en meer yards van het koperdraad ontvreemden. Ben onafgebroken toezicht was dus voor het onderhouden der gemeenschap noodzakelijk, en dit werd uitgeoefend door onderofficieren der genie-troependie als inspekteurs over de daartoe in 12 afdeelingen verdeelde lijn waren gesteld. Gedurende den terugmarsch der troepen naar het strand werd de lijn in goede orde afgebroken, en het materieel naar de inschepingsplaats medegevoerdalleen een klein gedeelte, waarvan de lijn aan de isolators was verbonden, moest wegens den spoedwaarmee de terugtocht werd uitgevoerdworden achtergelaten. De ondervinding, door de Engelschen in dezen oorlog opgedaanheeft hun geleerddat in woeste tropische landen, waar de lijn aan veel meer beleedigingen is bloot gesteld dan in Europa, in plaats van zeer licht materieel, zooals het naar Abyssinië medegevoerde integendeel Yoor draad van de hoofdlijn was gebruik gemaakt van koper draad no. 16 "NV. Gr. (dikte 1,6 m. M.); het was in lengten van gemiddeld 2470 Meter 0111 houten trommels geworden; elke trommel woog cc. 54£ K. G. In alle opzichten, behalve dat het niet stevig genoeg was, heeft dit draad overigens wel voldaan. Over het grootste gedeelte van de lijn was het zonder isolators over de palen opgehangen en stelde het eene zeer goede geleiding daar. Spanningen van meer dan 350 M. werden er mede uitgevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 28