307 doch dat het hemmet de hulp van den aldaar doortrek- kenden Inl. sergeant Strodrono en drie maleiers, was gelukt, zich staande te houden en de aanvallers met achterlating van drie dooden te verjagen. Ongeveer te middernacht was hij voor dezen aanval gewaarschuwd door den zoon van het hoofd der kampong Angole, waarop hij de drie hij hem zijnde maleiersdie van geweren wa ren voorziende noodige patronen had gegeven en verder eenige maatregelen tot verdediging had kunnen nemen welke niet zonder nut waren gebleven. Xa te Loemoet te zijn afgeslagenzouden de opstande lingen volgens de ontvangen berichten zich naar de ba- tang Taro hebben begeven, ten einde aldaar het etablis sement en de hangbrug over de rivier te vernielen en zoodoende de gemeenschap af te snijden tusschen Si-Boga en Ankola, waardoor eene vereeniging van troepen zou worden verhinderd. Op ontvangst van dat bericht zond de wd. Resident een politie-oppasser en eenige vertrouwde personen tot het overbrengen van een brief aan het hoofd van Saidnihoeta, Goeroe Mardiam, waarbij deze werd uitgenoodigd zich onverwijld met zijn volk naar de batang Taro te bege ven, ten einde zoo mogelijk het vernielen der brug te voorkomen en in elk geval te zorgendat de oppasser en de zendelingen de rivier overkwamen en hunnen weg naar Padang Sidempoeang konden vervolgen tot het overbren gen van belangrijke orders aan den kommandant aldaar. Die orders hielden den last in, dadelijk met een de tachement, zoo sterk als de veiligheid van den post dit zou toelatennaar de batang Taro op te rukkende com municatie over de rivierindien deze reeds verbroken mocht zijnzoo goed mogelijk te herstellendaarna door te inar- cheeren tot Tapolanen aldaar de komst van den afdee- lingskommandant af te wachten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 313