309 daar ook het nabij gelegen Tapolan nog niet door de opstandelingen was afgeloopen, werden nog denzelfden middag eenige manschappen ter bezetting derwaarts ge zonden. Tezelfdertijd werd van den met het civiel gezag in Ankola belasten surnumerair-ambtenaar P. L. van Bloemen "Waanders de mededeeling ontvangen, dat de sergeant Luksenburg te batang Taro niet vermoord maar na verscheiden wonden te hebben bekomenontsnapt was door zich in de rivier te werpen, dezen snelvlie- denden en zeer diep gelegen stroom over te zwemmen en zich naar Hoeraba te begeven, waar hij door den aldaar aanwezigen postopziener naar Padang Sidempoean was overgebrachtdat de militaire kommandant te Padang Sidempoean, op het bericht van het voorgevallene, den len luitenant J. Schummelketel met 25 man naar de batang Taro had gezondenen de civiele gezaghebber mede derwaarts was vertrokken met 100 man van Hoeraba en 200 Ankolenaarsom de vernielde hangbrug te herstellen. De door den afdeelingskommandant afge zonden bevelen bleken dus niet te zijn overgekomen. Den 27e" kwam de luitenant Schummelketel te batang Tarohij vereenigde zich daar met het detachement van Si-Bogaen werd denzelfdeii avond nog gevolgd door den mil. kommandant te Padang Sidempoeanden kapitein Moltzer, met 75 bajonetten en een handmor tier. Nadat de luitenant Schummelketel met 40 man was vooruitgezonden tot het bezetten van de kampong Paridibatta, welke door de bevolking verlaten werd bevonden, rukte de overste van der Hart den. 2Scn op naar Si-Boentoean, de bezetting van Paridibatta onderweg bij zich doende aansluiten. Te Si-Boentoean werd de mededee ling ontvangendat de gelieele macht der opstandelingen zich te Simanoesoer zou hebben vereenigd met het doel

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 315