25 Infanterie- en kavalleric-patrouilles waren de manschap pen der telegraafafdeelingen behulpzaam in de bewaking on bescherming van deze lijnen tegen vijandelijke over vallingen. Bij het Fransehe leger was van de veldtelëgraphie wei nig nut te verwachten, daar, zooals we reeds hebben op- gemerkt, niettegenstaande de belangrijke proefnemingen in het vredeskamp en de gedurende den Italiaanschen veldtocht opgedane ondervinding, de regeering verzuimd had genoegzame zorg aan de organisatie te bestedon. De kleine in 1S68 opgerichte veldtelegraaf-brigadebij het begin van den oorlog bij het Rijnlcger ingedeeld, viel dan ook na den val van Metz in handen der Duitscherszon der iets van belang te hebben uitgericht. Wel werd daarop een nieuwe veldtelegraafdienst opgericht, doch van do werkzaamheden van dit korps is weinig bekend geworden. Van meer belang waren de diensten van het Fransehe veldtelegraafwezen in de belegerde vestingen. Zoowel te Metz en Belfort als te Parijs had men al de forten tele- graphisch met devesting verbondenen werden deze lijnen tijdens het beleg nog min of meer belangrijk uitgebreid. Om Parijs waren de diensten door het telegraafpersoneel verleend vooral gewichtigdaar zoowel de hangende als de liggende lijnen veel te lijden hadden van het vuur der Duitsche batterijen. De laatste toepassing van den veldtelegraafwaarvan ons eenige, hoewel tot ons leedwezen slechts weinige, gegevens ten dienste staanen die vooral van gewicht is met het oog op de omstandigheden waaronder ze werd gebruikt, namelijk wat de hulpmiddelen van het landen den invloed van het klimaat betreft, is die gedurende de expeditie der Engelschen tegen het rijk van Ashantee (1873—74). Het getuigt zeker wel van de belangrijke voordeelen, O

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 31