- 319 Deze maatregelen genomen zijnde, werd in den och tend van den 20™ tot het debarkement overgegaan, dat spoe dig en zonder eenige stoornis afliep. Zonder zich aan het strand op te houdenwerd de marsch naar de kampong dadelijk aangevangen doch ook weldra gestuit toen men het strand verlaten moest om den door kreupelhout loo penden weg te volgen, en daar werd tegengehouden door een sterken troep met lansenklewangs en schilden gewa pend volk, welke zich met dat doel op eene hoogte had opgesteld. JSTog niet dadelijk tot geweid willende overgaan, deed de luit.-kolonel van der Hart tot op 75 passen van den heuvel in gesloten kolonne oprukkenwaarna het kam ponghoofd met eenige volgelingen, op meer tartende dan vreesachtige wijze vooruittradom den wd. Resident te ontmoeten, die hem voor het hoofd der kolonne af wachtte. Op de hem door den tolk gedane vragenwaar om hij ons thans de toegang tot zijne kampong wilde beletten, terwijl hij den vorigen dag had beloofd de troe pen vriendschappelijk te zullen ontvangengaf hij slechts ontwijkende antwoorden en eindigde hij met te zeggen dat wij in zijne kampong niets te maken hadden en dat daar in ook niemand zou worden toegelaten dan met toestem ming van den Radja, die nog niet. ter plaatse aanwezig was. Yruchteloos deed de Resident hem onder het oog bren gen, met wien hij op het oogenblik te doen had, dat onze komst geen directe vijandelijke bedoelingen had, en welke de gevolgen zouden zijnindien hij ons noodzaakte met geweld tot in de kampong door te dringen. Instede van zich te laten overreden door deze en de verder nog lang gerekte vertoogenbleef het domme koppige hoofd halstarrig weigeren en eindigde hij zelfs met den overste te dreigendat, wanneer deze niet spoedig met zijne troe pen aftrok, hij hem daartoe zou noodzaken. Yan een

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 325