322 niet afhankelijk te mogen doen zijn van den ontvangen last om tot. het aanvallen der kampong de komst van den overste af te wachten, vooral nu toch het grootste getal der inwoners zich daar buiten bevond, besloot hij onverwijld tot den aanval over te gaan; en om zeker te zijn, dat hij daarbij zou worden geassisteerd door het zich aan de andere zijde des heuvels bevindende peloton van den kapitein Ivroesendeed hij den hoornblazer voorwaarts blazen en begon hij onmiddellijk daarop aan het hoofd zijner manschappen den steilen heuvel te beklimmenna vooraf nog den inlkorporaal Saripan naar den overste te hebben gezonden, om dezen van een en ander kennis te geven. De coup gelukte volkomen; de niet talrijke verdedigers der kampong bemerkten het beklimmen niet voordat de luitenant Diemont, gevolgd door eenige manschappen, den heuvelrand bereikt had en de kampong binnendrong en toen zij onmiddellijk daarop ook den kapitein Ivroe sen met zijn peloton zagen verschijnen en eenigen hunner waren neergelegdsloegen allen zoo overhaast op de vlucht dat de meesten zich maar langs de steile kanten lieten naar beneden glijdenom verder in het boseh en het kreupel hout te verdwijnen. Nadat kort daarop ook do luit .-kolonel van der Hart met de overige troepen de kampong was binnengemar cheerd en de huizen naar behooren waren onderzocht, werd den luitenant-ter-zee van Maurik opgedragenmet een peloton zijner troepen de kampong ook in haren om trek van vijanden te zuiveren. De luitenant Diemont werd hem daarbij ter assistentie toegevoegddoch dewijl overal niets dan verspreide en vluchtende personen werden gezien en dus Icon worden aangenomen dat de vijand, althans in de dadelijke nabijheidniet weder had post

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 328