26 door den telegraaf in Abyssinië bewezendat de Engel- schen niet aarzeldenin weerwil van de in die woeste streken te verwachten bezwaren, het noodige veldtelegraaf- materieel uit te zenden, om het in de binnenlanden voort- dringende expeditionaire leger met de bezetting te Cape Coast Castle in gemeenschap te houden. Eene kleine afdeeling telegraaftroepen werd met de noodige uitrusting naar de Afrikaansche kust gedirigeerd en kwam in December 1873 in de Engelsche kolonie aan. Onmiddellijk werden nu de handen aan het werk geslagen, en de buitengewone zwarigheden overwinnende, die een weelderige tropische plantengroei en de afmattende invloed van het klimaat der Goudkust hun bodenmocht het geluk ken reeds op den vijfden dag na den aanvang der werkzaam heden (waarbij een SOtal inlanders waren ingedeeld) het eerste station op te richten, in de nabijheid van eene ruim 11 kilometer van de kust verwijderde troepenafdeeling. Den 20™ Januari 1874 had men met de lijn een afstand van 120 K. M. van de kust bereikt. Later is deze lijn nog met 40 K. M. moeten verlengd wordenwaaruit we tot het door de Engelschen aan deze verbinding toegekende gewicht mogen besluiten. En hiermede zijn we aan het slot van onzen taak ge komen, waarmede we hopen geslaagd te zijn in onze po ging om de aandacht te vestigen op de veelvuldige toe passingen, door alle tijden heen van den telegraaf op mi litair gebied gemaaktop de belangrijke dienstendoor dien tak der toegepaste natuurkunde, niet alleen bij de groote Europeesche oorlogenmaar ook bij oorlogen in onbekende woeste streken, tegen onbeschaafde volken, op verren afstand van het eigen land gevoerden op de vlucht, die het gebruik van den telegraaf te velde, voor al in het laatste twintigtal jaren genomen heeft. In de Europeesche oorlogen was het voornamelijk ten

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 32