331 lost, had deze weldra ten gevolge, dat de opstandelingen op de vlucht sloegen en de kampong met één gesneuvelde in onze handen achterlieten. Yan Lian werd de marsch door eenige oproerige kam pongs voortgezet, welke allen verlaten werden bevonden, en den 28cn Mei naar Si-Pirok teruggekeerd. Hier ontving de kapitein Moltzer de tijding, dat de post aan de batang- Taro op nieuw was aangevallen en verbrand, en dat de posthouderde sergeant Luksenburgwas vermoord gewor den. Hij vond daarin aanleiding om, met achterlating van een detachement van 50 man, alweder onder de or ders van den Amb. luitenant Rakarias in stede van onder eeu der Europeesche officieren, den volgenden dag met zijne macht naar Padang Sidempoeang terug te keeren. Den 26en was de militaire Kommandant en wd. Re sident van Tapanolie, de luitenant-kolonel van der Hart, van Mas te Si-Boga teruggekomen. Zooals hiervoren reeds is vermeld, had deze kort na het vertrek van Lagoendi berigt ontvangen omtrent den opstand in Si-Pirok. De troepen, die van Baros, Singkel en Goenong Si-Toli den tocht hadden medegemaakt, waren intusschen naar hunne garnizoenen teruggezonden. Bij aankomst te Si-Boga vernam de overste het overvallen van den post aan de batang-Taro. Er kon geen twijfel bestaan, of het bewust zijn, dat een groot gedeelte der troepen afwezig was en men van Si-Boga dus geenc machtsversterking te vreezen had, had de opstandelingen aangemoedigd aan hunnen lust zoo ver mogelijk bot te vieren; en dewijl bovendien, door het vernielen der hangbrug over de batang-Taro, de commu nicatie tusschen de hoofdplaats en het binnenland was verbroken, was een spoedig en onverwacht oprukken derwaarts dubbel noodzakelijk. Daarom werd van de van Mas teruggekeerde troepen, die eerst tegen den avond debarkeerdendenzclfden nacht

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 337