- 333 Na deze maatregelen te hebben genomenbegaf de over ste van der Hart zich met de overige 75 bajonetten naar Padang Sidempoeang, ten einde eerst de zaken in liet Si- Piroksche te regelen en daarna die van Tapolan af te doen. In verband daarmede word de Djang di Pertoean van Mandhélingmet eenige door hem hiertoe te kiezen hoof den van Ankolanaar Si-Pirok gezonden, om doormid del van zijnen invloed en de hem verleende macht onder handelingen aan te knoopen met de afvalligen en te trach ten, dezen door overreding op den goeden weg terug- te brengen. Om dezen maatregel meer kracht bij te zetten en allen mogelijken schijn van zwakte of vrees te voorkomen, werd te gelijkertijd de kapitein Moltzer met 35 man derwaarts gezondenmet last zich met het achtergebleven detachement wan den luit. Rakarias te vereenigen, daarna eene goede positie te kiezenzich alleen tot het defensive te bepalen m geen geval meer te brandende trouw gebleven kam pongs te beschermendoch zich van alle bemoeienis met ci viele aangelegenheden te onthouden. Inmiddels werden uit gioot- en klein-Mandheling 600 man hulptroepen opgeroepen, 0111voor het geval dat onderhandelingen niet mochten ba ten, met voldoende macht te kunmen optreden en door ge weld van wapenen de rust te herstellen en de schuldigen te straffen. Ie Tapolan werd al spoedig eenige verandering ten goede waargenomende opstandelingen trokken zich terug en de bevolking der rustig gebleven kampongs kwam trouw op om mede te werken aan het herstellen der vernielde brussen en aan het oprichten van logies voor de troepen Ofschoon Ran- gar Laut van Baringienbenevens eenige andere hoof den uit dat distrikt, in onderwerping kwamen, bleek liet den overste van der Hart toch weldra, dat alléén langs den weg van toegevendheid het noodige resultaat niet oo

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 339