342 door een hoop van 70 a 80 vagebonden, die, in het wit gekleed en met lansen en klewangs, gewapend vooruit kwamen op het aanroepen van den schildwacht de verster king onder het schreeuwen van padripadritrachtten to naderenmaar voor het vuur der wachtliebbenden spoe dig retireerden en door een uitval der onzen verder uit elkander werden gedreven. Het lijk van slechts een hun ner werd den volgenden dag gevonden, terwijl aan onzen kant de Eur. fuselier Schuitenvoerder, No. 22134, door een klewanghouw in den linkerschouder werd verwoud. Na dit voorval is de rust in de binnenlanden niet meer verstoord geworden. Als degenen die zich bij de verschil lende bovengenoemde bewegingen bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, zijn door den luitenant-kolonel van dei- Hart genoemd geworden de le luitenant .T. Schummel- ketel, de Eur. sergeant Leijerdorp No. 17031, de Eur. fuselier Ruiter No. 11518 en de Inl. sergt. LanangNo. 13206, benevens de surnumerair-ambtenaar P. L. van BloemenWaanders. Het dagboek van den luitenant-kolonel van der Hart bevat geen verdere aanteekeningen omtrent hetgeen latei- ter Westkust van Sumatra is voorgevallen. In 1848 werd hij overgeplaatst als militaire komman dant en waarnemend Resident der Padangsclie bovenlanden, in welke betrek king hij door zijne beleidvolle maatregelen in korten tijd den opstand dempte, welke in het laatst van dat jaar in liet Priamansche uitbrak, doch volstrekt geen politieke beteekenis had. Iii 1853 werd hij benoemd tot waarnemend civiel en militair Gouverneur van Celebes en Onderlioo- righeden, waar hem twee jaar later (26 Mei 1855) de hand eens sluipmoordenaars trof.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 348