359 leger door eigen schuld, wordt hem slechts een deel van het reëngagementsgeld (evenredig aan het uitgediende gedeelte van het verband) uitbetaald 6. ÏTa verstrijking van de eerste vijf reëngagementsjaren kan hij tot een tweede reëngagement worden toegelaten. Dan krijgt hij a. het eerste reëngagementsgeld van 2000 francs met de rente contant uitbetaald b. eene nieuwe premie van 500 francs c. recht op pensioen na verstrijking van het nieuwe verband. Dit pensioen wordt zoo berekenddat elk onder officier, na 15 jaren in den militairen dienst te hebben doorgebracht, minstens een pensioen van 365 francs 'sjaars ontvangt, terwijl elk campagnejaar dit verhoogt. 7. De onderofficieren, welke niet in speciale betrek kingen zijn geplaatst, kunnen na 15 jaren dienst geen nieuw verband meer aangaan. 8. Bij den ingang van het eerste reëngagement ont vangt de onderofficier eene verhoogde soldij van 30 centi mes per dagbij een tweede reëngagement wordt dit be drag op 50 centimes gebracht. 9. Onderofficieren, welke tien jaren in militairen dienst en daarvan vier jaren als onderofficier hebben doorge bracht hebben recht op eene burgerlijke of militaire lands betrekking. 10. in elke infanterie-compagnio wordt het aantal on derofficieren met een adjudant-onderofficier vermeerderd. 11Elk die onderofficierspensioen genietis verplicht tot zijn 40e levensjaar te dienen in het territoriaal leger. Eene opmerking omtrent de stalling van paarden.— Een der correspondenten van de Daily News schreef in

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 365