56 van 2 tot 12 jaren. Die zijn tegenstander doodt in eeu duel a outrance, wordt gestraft met gevangenis van 3 tot 20 jaren. „Is een duel zonder getuigen gevoerd, zoo kan de straf' met do helft verzwaard wordenechter niet boven de 20 jaren. «Hijdie iemand tot duelleeren opzettelijk aanhitst, voor namelijk door het toonen van of bedreigen met minachting zalals het duel heeft plaats gehadgestraft worden met gevangenis van 3 maanden tot 2 jaren." Sedert 1843 bestaan in Pruisen de zoogenaamde Eer- 'J.erkhten voor officieren. In Wurtemberg werden zij ingesteld sedert 1858, in Saksen sedert 1867 en in Beieren sedeit 1870. Nadat nu het Duitsche leger tot een geheel was samengesmoltenwerd de wenschelijkheid gevoeld om voor alle officieren dezelfde bepalingen in dat opzicht geldig te maken. Dit is geschied door eene Keizerlijke verordening van 2 Mei 1874 betrekkelijk de eergerichten. Hierdoor hebben de officieren een waarborg gekregendat geen onwaardige in hun midden blijften dat zij zich kunnen zuiveren van een blaamdie ten onrechte op hen mocht geworpen worden. Die verordening ging vergezeld van eene Keizerlijke missive, waarin omtrent het eergericht en het duel het volgende gezegd wordt „De bepalingen in de verordening betrekkelijk de eer- gei ichten hebben ton doel het handhaven van een ïidder- 1 ijken geest in het officierskorpsbovendien behelzen zij de te volgen gedragslijn, ingeval eeu officier onder verdenking ligt, dat zijne eer bezoedeld is, of hij zelf meent in zijne eer gekrenkt te zijn. o 3 1*) Zie: Militaire Spectator, 1S75. Bladz. 492.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 62