60 Wordt de beschuldigde door don rechter vrijgesproken, dan kan hij 'alleen voor het eergericht gedaagd worden wanneer de eer van het officierskorps door het feit aangetast wordt. Indien echter de beschuldigde door den rechter veroordeeld wordt, dan behoort het tot de bevoegdheid van de militaire, autoriteit, 0111 te beslissen of de veroordeelde ook nog voor het eergericht moet worden gedaagd. Samenstelling. Tot leden van eergerichten' kunnen be noemd worden: de leden van een officierskorps in het actieve leger, behoorende tot een regiment, zelfstandig bataljon ol atdeeling, alsmede de van deze korpsen gedetacheerde officieren, die de uniform van hun korps dragen; en in het reserve-leger en de landweer: alle officieren van de reserve en de landweerdie tot een zelfde landweer-district belmoren. De eergerichten worden onderscheiden in die voor sub alterne en in die voor hoofdofficieren. De eerste zijn samengesteld uit de leden van een offi cierskorps de laatste uit speciaal daartoe faangewezen hoofdofficieren. Indien GeneraalsOfficieren van het huis des Keizers Prinsen van den bloede, Duitsche vorsten voor een eerge richt zouden moeten worden gedaagddan wordt door den Keizer bepaaldhoedanig moet worden gehandeld. Voor ieder regiment of zelfstandige afdeeling en voor ieder landweer-district bestaan eergerichten voor subalterne officieren. Zij bestaan uit het geheele officierskorps van het regiment, de afdeeling of het district. De regiments-, bataljons-, afdeelings- of districtscommandanten zijn voor- 1110GL 6GIUÖ feit zoowel tot de bevoegdheid van het eergericht als van den rechter behoortmoet de beslissing van laatstgenoemde afgewacht worden, alvorens het feit voor het eergericht kan worden gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 66