61 zitters van de eergerichten. De voorzitters voeren den titel van commandant van het eergëricht. In ieder legerkorpsdistrict bestaat een eergericht voor hoofdofficierenwaaronder alle hoofdofficieren ressorteeren die hun standplaats in het district hebben. Dit gericht is samengesteld uit één generaal en negen hoofdofficieren. De generaal wordt aangewezen door den commandant van het legerkorpsde overige leden worden gekozen bij meerderheid van stemmen, door de gezamenlijke hoofd officieren van het district. Wanneer een kapitein of luitenant in eenzelfde zaak betrokken is met een hoofdofficierverschijnt hij voor het eergericht der hoofdofficieren. Raad van eer. Bjj ieder eergericht behoort een raad van eer, die als orgaan van den commandant van het eergericht en onder zijne leiding de zaken van het eerge richt behandelt. Bij een eergericht voor subalterne officiereu bestaat de raad uit 1 kapitein, 1 eersten luitenant en 1 tweeden luitenant. De verkiezing heeft aldus plaatsaau de keuze van den 2™ luitenant neemt het geheele officierskorps deel; aan die van den len luitenant nemen de hoofdofficieren, de kapiteins en de le luitenants deel, en aan die van den kapitein alleen de hoofdofficieren en kapiteins. Wanneer de bataljons van een regiment infanterie of de afdeeliugen van een regiment artillerie over verschillende garnizoenen verdeeld zijn, wordt voor elk dezer bataljons of afdeeliugen een afzonderlijke raad van eer gekozen. De raad van eer bii een hoofdofficiersnericht bestaat uit den kolonel, den luitenant-kolonel en den majoor, die bij de keuze van het eergericht de meeste stemmen op zich vereenigd hadden. Ieder officier heeft het rechtde door een officier van hef Duitsche leger of de marine begane feiten of O

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 67