De militaire autoriteitdie de bevoegdheid heeft tot het bijeenroepen van het eergericlitbeslist, of de betrokken officier daarvoor gebracht zal worden, en tevens of hij zijn dienst mag blijven waarnemen. Tegen de beslissing van den bevoegden chef om het gericht al of niet bijeen te roepenkan alleen protest worden aangeteekendwanneer de beslissing in strijd is met liet persoonlijk verlangen van den betrokken officier om voor het gericht te verschijnen. In dergelijk geval wordt de beslissing des keizers gevraagd. De commandant is belast met de leiding der procedure voor het eergericlit. Hij geeft de noodige aanwijzingen voor de informatie door den raad van eer. De informatie wordt op schrift gebracht, en bepaalt zich.tot het tot klaarheid brengen der feiten, die voorgelegd zijn, zonder advies voor de verder te nemen maatregelen. De beschuldigde en de getuigen worden door den com mandant van het eergericlit opgeroepen en gehoord door den naastbijzijnden raad van eer of door een militair of civiel gerechtshof. Van de beraadslagingen van den raad van eer wordt proces-verbaal opgemaakt. De commandant beslist telkens, wanneer in den boezem van den raad van eer verschil van gevoelen over den loop van het onderzoek ontstaat. Hij machtigt den raad diens onderzoek te staken, wanneer door hem geen verder onder zoek wordt noodig geacht. Na afloop van de informatie van den raad van eer kan de beklaagde zijne verdediging indienen, waarvoor hem acht dagen tjjd wordt toegestaan. Die verdediging kan bestaan in een door den raad van eer opgemaakt proces verbaal of wel de beklaagde kan ze zelf stellenook kan hij zich schriftelijk doen verdedigen door een officier die minstens van gelijken rang is als hij. 63

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 69