G4 Zoodra de verdediging ingediend iswordt het eei'ge- i'icht bijeengeroepen. Het doel dezer bijeenkomst is de leden geheel op de hoogte der zaak te stellen, en hun door wisseling van gedachten de gelegenheid te geven zich. eene overtuiging te vestigen en dienovereenkomstig eene uitspraak te doen. De leden van een eergericht leggen geen eed af, doch alvorens uitspraak te doen worden zjj door den commandant van het eergericht uitgenoodigd te stemmen als mannen van eer, zonder hartstocht, overeenkomstig plicht en geweten en na rijpe overweging der omstandigheden. De processen-verbaal van den raad vau eer worden gelezen; dadelijk daarna kan de verdediging worden in gebracht de beklaagde kan tot den afloop daarvan de zitting bijwonen. Onmiddellijk na de verdediging gaat het gericht over tot stemming. Eerst wordt het oordeel van den raad van eer voorgelezen; daarna deelt ieder lid zijue stem mede aan den raaddie proces-verbaal van de zitting opmaakt, welk stuk door alle leden onderteekend wordt. Eerst stemt de raad van eerdaarna stemmen de leden van het gericht te beginnen met het jongste lid, de com mandant stemt het laatst. Bij het doen der uitspraak worden uitgeslotende aan klager, de getuigen, de verdediger, de bloedverwanten, alsmede allen, die zelf gerechtelijk vervolgd worden of voor een eergericht gedaagd zijn. liet eergericht kan de volgende beslissingen nemen: 1" Onbevoegdheid. Als het gericht van oordeel is, dat de zaak niet tot de bevoegd heid van een eergericht of wel tot die van een ander eergericht be hoort. 2" hadere informatie. Als het gericht deze mogelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 70