- 156 arbeid driemaal zoo duur is als de arbeid op Java. De houtwerkenbamboe enz. ziju meestal van Java of van de Straits Settlements gezonden, en de kosten daarvan te Atjeh worden dus alleen verhoogd met die van den overvoer derwaarts. De daarvoor gedane aankoopen worden gecon troleerd door de eerstaanwezende genieofficieren en dooi den chef van het wapen der genie. Op deze basis kan men ongeveer uitrekenen, wat elk werk te Atjeh gekost heeft; nauwkeurig kan niemand dit opgeven, want als natuurlijk gevolg van den oorlogstoe stand zijn alle geniewerken te Atjeh tot dusverre gezamen lijk als één werk beheerd en verantwoord. Yan geldver spilling was nimmer sprakede Bevelhebberswoning en de vlaggestok te Kotta Radja zijn beide werken van de meest eenvoudige constructieen wij begrijpen dus niet, hoe iemand zou kunnen aantoonen dat deze werken zulke ontzettende sommen zouden hebben gekost. Op grond van het vorenstaande meenen wij het recht te hebbente vragen dat dagbladberichten niet zonder na der onderzoek worden aangenomen wanneer zij een blaam op de Indische militaire autoriteiten werpen. En wij vra gen dit met vertrouwen aan een Minister, die indezelfde kamerzitting verklaarde: „dat het zaak is voor eene re geering 0111 niet te karig te zijn ten aanzien van lien, die leven en gezondheid voor hun land veil hebben", en bij wien wij dus eene welwillende gezindheid jegens het leger mogen veronderstellen. 10 Juli 1878. E. B. K. De generaal Skobeleff. Omtrent dezen Russischen ge neraal, die zich ook in den oorlog met Turkije onderscheid de deelde de correspondent van de Daily News ten vori-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 162