224 [eder getuige van die proeven was overtuigd dat er voor de zwakken voortaan een uitmuntend middel tot verdediging bestond en dat de krijgskunst door deze uitvinding een grooter verandering zou ondergaan dan door liet achterlaadgeweer. Metz en Straatsburg, Koningsbergen en Posen zijn reeds van een groot aantal pantserkanonnen voorzien. Opgave van overleden officieren. Meermalen is ons de vraag .gesteld waarom wij nietop liet voetspoor van De Militaire Spectator in Nederlandin ons tijdschrift de mutatiën onder de officieren vermelden. ij hebben echter steeds gemeend dit niet te moeten doenomdat die mutatiën in de Java- sche Courant voorkomen en daaruit in de dagbladen over genomen worden, zoodat wij ze als voldoende bekend ge maakt konden beschouwen en de ruimte in het tijd schrift dus beter kon worden besteed. Yoor ééne categorie blijft echter de Javasche Courant in gebreken. 1. ten aanzien van het overlijden van Indische officieren. Wij zullen daarom, op de laatste bladzijde van elk tijdschrift-nommer voortaan eene opgave plaatsen van de officieren, wier verlies ons leger had te betreuren in de maand, voor afgaande aan die waarin het tjjdschrift gedrukt wordt. Staat der in de maand Juli 1878 overleden officieren van het Nederlandsch-Indisch leger. Datum Plaats M E K. Rangen. van van Aanmerkingen. overlijden. overlijden. J. F. L. Kapitein der artill. 1 Juli 1878 Pantej- Perak (Atjeh) Aan de gevolgen van bek. wonden. S. A. H. J. 2e Luit. der infant. 8 Juli 1878 Gliloedak (Atjeh) Doodgeschoten door een inl. fusel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 230