361 hebben geziende voorkeur moet geven aan de practijk der Belgische kavallerie, welke verreweg de eenvoudigste is. In de stallen zijn daar vaste piketpalen, met een ring van boven. Deze piketpalen zijn in een steen be vestigd en liet is buiten de macht van een paard 0111 ze uit te trekken. Alle jonge paarden worden daaraan vast gebonden, en op allerlei manieren wordt dan leven ge maakt 0111 hen te doen schrikken, Zij wenden dan alle pogingen aan om zich los te rukkenmaar te vergeefs en 11a langere of kortere pogingennaarmate van hunnen aardeindigen zij met te berusten in de onwrikbaarheid van hun piket en staken zij hunne pogingen. Wanneer nu bij manoeuvres een betrekkelijk lichte piket wordt gebezigdblijkt zij geheel voldoendede paar den weten eens dat een piket niet uitgetrokken kan wor den en doen er dus ook geen moeite meer toe. De ondervinding leert dat met deze list het doel volkomen bereikt wordt; al vereenigde men de schrikaclitigste paar den bij elkander en al joeg men deze zooveel mogelijk vrees aan, b. v. door voetzoekers tusschen hen te wer pen dan zouden ze erg slaan en beven, maar er nog niet aan denken 0111 zich los te rukken. De militaire briefwisseling van Napoleon 1. Zooals be kend is, verscheen tusschen 1854 en 1870 de „briefwisseling van Napoleon I", in liet licht gegeven op last van den neef. Het Fransche ministerie van Oorlog begreepdat dit werk vooral voor de officieren tal van leeringen be vatte maar dat het te omvangrijk was voor gemakkelijke studie. Op grond van dien heeft het de noodzakelijk heid ingezien, dat gedeelte der briefwisseling, hetwelk in het bijzonder voor militairen van belang was, te doen

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 367