119 sche Majesteit in Indienaan Zijne Excellentie Janssens de sommatie tot de overgave der kolonie. Twee procla- matiën wierden alsmede achtereenvolgens in de onderschei dene talen aan de inwoners van Jwva toegezonden (de voornaamste derzelve, henevens een dito en de geheele inhoud der missive van Zijne Excellentie Janssens aan den Britsehen Lord zijn hier achter onder de bijlagen te vin den) en waarop Zijne Excellentie het navolgende antwoord terug zond: „J'ai l'honneur, Milord! d'etre General Fran cais! Cette colonie a prêté le serment de fidélité a Sa „Majesté l'empereur et le roi, notre légitime Souverain; „ceci doit vous faire deviner ma réponse, enzvts Daar men ten gevolge van deze gebeurtenis eenen vijandelijken aanval vermoeden konde, zoo was men ten onzent op zijne hoede. De Brigadier von Lützoic en daarna de Generaal Jumel vervoegden zich bij den uitgestelden post tegen Weltevredenterwijl alsmede in den nacht van den 9™ Augustus het 2° regiment Infanterie van linie met twee stukken rijdende Artillerie uit de sterkte rukten en als bij wijze van reserve van de troepen tegen Weltevreden in de lanen van Matraman en Struiswijk gesteld wierden. De vijand nu, over het antwoord van Zijne Excellentie ontevreden en de onzen willende noodzaken, zich allen binnen de sterkte te moeten begevengreep met de élite zijner troepen op den 10™ in den vroegen morgen den Generaal Jumel aanhet vuur was aan beide zijden hevig, en de vijandelijke Infanterie, die tegen de stukken onzer rijdende Artillerie aanrukte, leed zeer veel. On derscheidene rijzen werd de aanval met afwisselende voordeelen hervaten een gedeelte des vijands hield zelfs voor een oogenblik bij de slokkan af! Doch men ver zuimde (ofschoon de Luitenant-Kolonels de Moor en van der Voren met hunne onderhebbende bataillons wonderen deden) om met kracht door te dringen en van het ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 124