125 Tjempaka en Poeloeover de slokkanop den grooten weg van Buitenzorg te zamen brengen. Dit aldus met omzigtigheid uitgevoerd, dan was waarschijnlijk vooreerst de geheele voorraad van kostbare specerijen onbeschadigd in zijne handen gevallenkunnende ook alsdan naai' goed dunken op onderscheidene zijden zijne batterijen opwerpen, ten einde een zoodanig gekruist vuur te erlangen, hetwelk niet eene eenige veilige schuilplaats binnen de sterkte zoude overlatenen waarna men van onze zijdeafgesneden van de bovenlandenen zonder middel van uitkomst weldra tot een verdrag zoude zijn gedwongen geweest. Terwijl de vijand zich met den voorgenomen moeijelijken arbeid bezig hieldbleef men ten onzent bij de genomene maatregelener wierden echter van tijd tot tijd patrouilles uitgezondendandie aan de zijde van kampong Malaijoe ontwaardeneven als die bij de slokkanniet het geringste alzoo de vijand geen voornemen scheen te hebbenaldaar iets te willen ondernemen; en daar die uit het voorfront zich alleen bepaalden tot het onderzoeken van den grooten weg, zag men ook daar niets; zoo verre bleef men ten eenenmale onwetend van het werkhetwelk de vijand op eenige roeden afstands van den weg verrigtte De Britsche Generaal nu, met deszelfs arbeid zoo verre gevorderd zijnde, begon met het aanleggen der batterij tegenover de redoute No. 1 en daarna met den aanvoer van zijn geschut, enzoovoorts, van alle welke gebeurtenissen men aan onze zijde niets dan verwarrende berigten door middel van uitgezonden slaven als anderszins erlangde, zonder dat men scheen van andere en zekerder middelen tot onderzoek gebruik te willen maken. In den nacht van den 15c" op den 16™ hoorde men den vijand op het Welke kampong hiermede bedoeld wordt, valt moeilijk te raden. Er zijn er in die buurt meer van dien naam. Zie de hierboven genoem de kaart van Batavia en omstreken" op 1.20000, N,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 130