126 vorengezegde punt zeer duidelijk met pikhomyeelen en bijlen arbeiden. Men deed uit de redoutes en met de houwitsers der rijdende Artillerie eenige schoten naar derwaartsblijvende men overigens in de reeds omschrevene maatregelen berusten. Gedurende den nacht van den 19en op den 20en had men eene buitengewone werkzaamheid en drukte bij den vijand gehoordwaarvan men de uitkomst, toen het dag geworden was, maar al te duidelijk ontwaarde, als hebbende dezelve in dien nacht van de rivier tot aan de slokkan eene linie schanskorven in eene evenwijdige ligging met ons voorfront geplaatst. Yan deze ontdekking rapport gedaan zijndekwamen Zijne Excellentie Jmissensde Generaal Junielbene vens nog eenige Brigadiers en kommandanten der korpsen naar het voorfrontom dit nieuwe verschijnsel te bezigtigen liet scheen als of Zijne Excellentie noch van den Generaal Jumel, noch van de andere chefs een duidelijk denkbeeld betrekkelijk de bestemming van het vijandelijke werk ei langen koude. Een der laatsten was onder anderen an gei oeleudat de vijandelijke liniën het oogmerk heb ben konden, om daarachter de Infanterie in veiligheid te leggeneven als of deze niet veel beter en rustiger op Ma traman en Strniswij/c gelegerd wasImmers had men durven verwachten, dat een voornaam Hoofdofficier (die zelf in vroegere dagen tot het korps der Genie behoorde) gezondere begrippen over de vijandelijke linie aangegeven zoude hebben? Het was in den loop van den zelfden morgen, dat de kommandant der rijdende Artillerie door Zijne Excellentie verzocht werd, Hoogst Denzelve (met nog een der aides- de-camp en een Hoofdofficier der Marine) naar het voor front te willen volgen. Men had reeds eenige dagen te voren tusschen de redoutes No. 1 en No. 2, op eene kleine heuvelvlakte, eene bamboezen schouwplaats van min of

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 131