VARIA. Een Indisch brancard-hangmat-veldbed. Uit Parijs ontving ik de teekeningen van de eenige be kroonde hangmat op de wereldtentoonstelling van 1878. Bij eersten oogopslag meende ik uit die teekeningen te her kennen den hangmat-braneard van kolonel Becking, chef der Geneeskundige dienst bij het Indische legeren deed het mij genoegeneene zoo eenvoudige en doeltreffende vinding bekroond te zien. Mijne meening was echter niet juist; er was eenig verschil tusschen de Parijssche hangmat en die van den kolonel Becking. De hoofdvinding der Parijssche hangmat namelijk zetelt in de mogelijkheid 0111 haar overal, op alle plaatsente kunnen ophangenzonder daartoe hoo rnen, stijlen of piketten te behoeven, omdat die hangmat hare eigene steunpunten bij zich heeft. (Zie de hierbij ge voegde plaat). Aan de uiteinden van den draagbamboe name lijk zijn vier schuin staande bamboezen pooten aangebracht op eene stalen pen en door koperen schroeven opgesloten zoodat het geheel onwrikbaar staat. Gebaseerd op hetzelfde systeem, maar met vereenvoudigde wijzigingenvervaardigde ik een paar er vanten einde die aan het oordeel te onderwerpen van Zijne Excellentie den kommandant van het leger en van den chef der Geneeskun dige dienst. Zoo als te verwachten was, keurden beide autori teiten de hangmat goed en vonden ze uiterst doelmatig. De hierbij overgelegde teekening is het resultaat van mijne met beide heeren gevoerde onderhandeling over deze aangele genheid. Het besproken voorwerp vereenigt in zich de met eene plaat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 175