172 drievoudigen naam beantwoordendien de chef der Genees kundige dienst er aan gegeven heeft van brancard-hangmat- veldbed. C. F. Deeleman. Civiel Ingenieur. Batavia, 5 Januari 1879. De straf detachementen bij het Indische leger. Het strafdetachement te Klaten, voor Europesche militairen bestemdvormt eene kompagniewaarbij de noodige man schappen en eenig kader zijn gevoegd voor bewaking en instruc tie. Het strafdetachement te Ngawivoor niet-Europeesche ele menten aangewezenbestaat uit drie kompagniënwaarvan eene Europeesche kompagnie als bewakingsdetachement. Waarom kunnen beide strafkorpsen niet tot één straf'ba taillon, uit vier kompagniën bestaande, worden vereenigd? Dat bataillon zou dan natuurlijk te Ngawi garnizoen moeten houden. Zou die vereeniging op deze wijze tot stand kunnen komen Deze vraag komt slechts hierop neêris er te Ngatvi voor vier kompagniën logiesDat zoude onderzocht kunnen worden. Vóór 1874 was er ruimschoots logies voor drie kompagniën (namelijk het linker half 8e bataillon) infan terie, die daar garnizoen hielden. En daar het strafdetachement te Ngatvivan af zijne oprichting, niet meer dan ruim de helft van het organieke aantal gestraften telde, doch Klaten daarentegen voor de Europeesche gestraften in den laatsten tijd geen voldoend logies meer kon aanbiedenzoodat trots de daaraan gegeven uitbreidingeen gedeelte der Europeanen tijdelijk bij het strafdetachement te Ngawi moest worden overgeplaatst, zoude Ngawi dus nu reeds voldoende logies voor beide strafdetachementen aanbiedenen de vereeniging dier korpsen ook nu reeds feitelijk tot stand kunnen komen. Doch zal dit zoo kunnen blijven? Zal het aantal gestraften niet toenemenwanneer zoo vele thans op het terrein des

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 177