12 Ten einde de vochtigheid binnen de gebouwen en de drassigheid en onvruchtbaarheid van het terrein daar buiten te voorkomen, moet voorts worden gezorgd voor eene doelmatige drooglegging van den grond, terwijl de vloeren der gebouwen minstens 60 c. M. boven het om liggende terrein verheven moeten zijn en met eene deugdzame steensoort (de door den troep bezette zalen met Esco- zijnsche tegels worden bekleed. Wat hierboven van de algemeene inrichting der ka zernen werd gezegd is voldoende om duidelijk te maken op welk eene uitstekende wijze voor de gezondheid van liet logies gezorgd is. Gaan wij nu nog na op lioeda- nige wijze de soldaat in die kazernen gelegerd is. Het groote verschil tusschen de sterkte der kompag- niën van de verschillende wapensterwijl zelfs die bij een zelfde wapenzoo als de Infanterie, nog belangrijk ver schilt, maakt het niet wel doenlijk, hier de voor ver schillende omstandigheden noodige eischen te bespreken. We zullen ons daarom om de gedachte te bepalenslechts bezig houden met de beschouwing van de gebouwtijpen voor eene kompagnie van een veMbataillon Infanterie. De sterkten van de kompagniën bij de verschillende veld- bataillonszooals die voortvloeien uit de formatievast gesteld bij het Kon. Besluit van den 16 Augustus 1877 no. 48 (A. O. 1877 no. 67) loopen slechts weinig uiteen. Daar bovendien al de veldbataillons uit een zelfde aan tal (vier) kompagniën zijn samengesteld, levert deze gelijk heid in sterkte, met hot oog op de logieskwestiehet groote voordeel opdat men niet aan kampementen voor bepaalde veldbataillons gebonden ismaar elk kampement ook door ieder veldbataillon kan betrokken worden; ter- Ook wel steenen van het dal der Our the en Chineescli graniet, dat duurder is,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 17