180 van elders aanwezige appellanten, waarbij deze zijn veroor deeld tot eene straf, die zij in het Militair huis van arrest te Scmarang moeten ondergaanonmiddelijk na de executie af schriften gezonden worden aan den kommandant van genoemd arresthuis. Bij dergelijke veroordeelingen zal evenzoo worden gehan deld door de auditeurs-militair, voor zoover betreft de door hen geëxecuteerde arresten of sententiëngewezen tegen uit hun rechtsgebied afkomstige militairen; terwijl zoowel op als buiten Java de auditeurs-militair zijn aangeschreven om deze bepaling- na te komen. In verband hiermedezendt de kom mandant van het Militair huis van arrestde arresten en sententiën, na daarvan het noodige gebruik te hebben gemaakt, aan de korpskommandantendoor wie de veroordeelden aan den krijgsraad zijn overgeleverd. II. Rechtspleging hij de landmacht. Algemeene bepalingen, enz. Legerorder dd. 21 Februari 1825. Ieder officier moet een exemplaar van het militair wetboek bezitten. Aanschrijving dd. 17 Maart 1818 en 27 April 1822. In iedere kamer der kazerne moet een uittreksel uit het militair wetboek zijn aangeplakt, bevattende de artikelen der wet omtrent de misdaden en de straffen daarop gesteld. Zie ook arti kel 32 der Inwendige dienst voor de Infanterie. Artikel 98 van het Reglement op de Inwendige dienst voor de Infanterie. Bepalingen omtrent het voorlezen der krijgs artikelen, enz. Artikel 7. A. O. 1836, No 5, sub 8. Bij de namen van onderofficieren en manschappen moet steeds het stam boeknummer vermeld worden; verder dient ter zake nog te worden opgemerktdat de klachten zoo veel mogelijk door den persoon zeiven of door een bij liet feitwaarover do klacht han delt, tegenwoordig geweest zijnden onderofficiermaar niet door een officier behooren te worden opgemaaktaangezien in dat geval de officieren niet in commissie kunnen worden benoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 185