13 wijl, door verstandige onbekrompenheid in ruimte, de velerlei bezwaren der bij elke gewijzigde troepenlegering voor de oude kampementen noodzakelijke bijbouwingen en redistribution voor de nieuwe kampementen ver vallen. Volgens het type I, van 15 M. breedte, bevat de nieuwe kazerne behalve de kamers voor zes sergeanten, kompagnies-bureausergeant-majoors- en fouriers-kamer rustkamer en fournituren-magazijnallen op de hoeken van de chambrées en het dagverblijf geplaatst zes chambrées, elk voor 24 man, dus ruimte voor 144 kor poraals en manschappen. Volgens het type II, waarin de chambrées slechts 13 M. breeddoch 4 M. langer zijn dan in type Ibevat zij twee chambrées voor 10 en zes chambrées voor 20 man, totaal 140 korporaals en manschappen. Volgens het type III heeft zij acht chambrées voor 16 man, vier afgeschoten gedeelten naast de chambrées, elk voor 2 korporaalstwee idem elk voor 1 tamboer of kok en 2 hoornblazers totaal 142 korporaals en man schappen. De Europeesche korporaals logeeren bij de niet-Euro- ropeeschc kompagniën afzonderlijk twee aan twee in eene onderofficierskamer of een daarmede overeenkomend af geschoten gedeelte van het soldatenlogies. Uit het bovenstaande blijkt, dat de chambrées in elk der typesvooral wanneer nog op enkele kamers voor Euro peesche gehuwden in de accessoires gerekend wordt, vol doende ruimte zullen bevatten voor de sterkste kompag- Volledigheidshalve is op do plaat ook nog aangegeven het tij po, dat voor kazernen in semipermanenten bouwtrant gevolgd wordt. De chambrées zijn hier, evenals bij de oude tijpes, slechts 7 M. breed; de richting der slaapplaatsen is in de lengte van het gebouw.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 18