194 voorschriften van 1864 en 1 878, in een aantal Algemeene orders verspreid, zijn nu vereenigden daardoor is de raadpleging daarvan gemakkelijker gemaakt. Hei nut van liet nieuwe voorschift is daarmede aangewezen. Is in 't algemeen de kennis van zijn wapen en hei gebruik daarvan voor den infanterist van belanghei behoeft geen betoog, dat voor de Infanterie van liet In dische leger bijna de eenig wezenlijke vereischten zijneene goede Yuurdisciplinegoed te schieten alzoo, en, als daar mede in verband staande, het in bruikbaren staat hou den van het geweer. Men heeft zich slechts onze In fanterie te velde voor te stellen om hiervan overtuigd te zijn. Een voorschrift, dat over de wapenen en schietoefe ningen bij het Indische leger handelt, zal dus met bijzon dere zorg moeten zijn samengesteld. Daajjn zal rekening moeten worden gehouden met de bijzondere elementen waaruit dit Leger bestaat, en de eigenaardige toestanden waarin het optreedt. Wij hebben ons tot taak gesteldhet nieuwe voorschrift uit dat oogpunt in beschouwing te nemen eri er ons ge voelen over mede te deelen. Misschiendat door deze of gene opmerkingde zaakwelke het geldtzal wor den gebaat. Het voorschrift bestaat uit een H deel, volgens het opschrift, handelende over „de wapenen" en uit een 2° deel, tot titel voerende: „de schietoefeningen, het schat ten van afstandenenz. Elk dezer deelen is weder gesplitst in afdeelingen waarvan het le deel er drie bevat, n. 1. 1° de wapenen en verdere wapenuitrusting; 2'' (de munitie) 3e terwijl het 2° deel zes afdeelingen heeft, als:

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 199