195 le materieel en inrichting der schietbanen; 2e voorbereidende oefeningen 3e het schieten naar de schijf; 4<! (belooningen en straffen); 5C het schatten van afstanden 6? Voor de 2° en 3° afdeeling van liet le en voor de 4C en 6e afdeeling van het 2° deel schijnt geen spe ciaal hoofd noodig te zijn geweest. De cursief gedrukte opschriften, waarmede deze afdeelingen beginnen, blijken namelijk die van onder afdeeling en te zijn, ofschoon de 2° afdeeling van het lc deel en de 4° afdeeling van het 2° deel geene andere onderverdeeling hebben. De samensteller is in het verdeelen wel wat ver gegaan en niet gelukkig ge weest. Vooreerst toch had de splitsing in twee deelen wel achterwege kunnen blijven; ook voor het groot aan tal afdeelingen van elk deel kan geen geldig motief worden aangevoerd. Immers, de behandelde stof is, trots het aantal splitsingen, niet behoorlijk gerangschikt. Het inschieten cler gewerende algemeene beschouwingen over het schietenhet gebruik van het vizier en de tabellen van de baan des kogels en van de trefkans zijn opge nomen in het le deel de wapenen terwijl de voor bereidende schietoefeningen en [het] materieel en [de] inrichting der schietbanen voorkomen in het 2e deel, dat ten slotte nog heeft eene bijlage Abevattende oefenin gen voor de rekruten met het geweer ook voorbereiden de oefeningen dus in welke bijlage echter de nummers der paragrafen van de 6e afdeeling worden vervolgd zoodat liet eigenlijk geene bijlage is. Om in het boekje, dat een groote honderd bladzijden bevatgeene wijze van verdeeling te vergeten is de bijlage, behalve in paragra fenook nog in artikels gesplitst. De indeeling van liet voorschrift van 1864 was doel-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 200