- 207 - voorste piket kommandeerde, wanneer hij in den vroegen morgenstond door den Kolonel Avervangen werd; de beide piketten bleven eenige oogenblikken on der de wapenen staanen aangezien er niets bijzonders scheen te znllen voorvallenrukte het oude piket binnen het Legerterwijl de kommandant van het nieuwe nadat hij de posten bij de werkers gevisiteerd hadook de zijnen het geweer liet bijzetten en uit elkander gaan Tntusschen had menals naar gewoonteten onzent de troepen op hunne onderscheidene posten onder de wapenen gebragt; de schrijver, benieuwd, hoedanig de zaken in het voorfront gesteld waren, ging derwaarts, alwaar hij tot zijne verbazing ooggetuige was, dat de Generaal Jumel en de kommandant van het gezegde front het oneens schenen te wezen, of de kompagnie Grenadiers en de Artilleristen (die in het midden zouden aanvallen) al of niet uitgemarcheerd warenEen weinig daarna, ontving de Gouverneur-Generaal berigt, dat het te voren gezegde bataillon Jagers onder de orders van den Luitenant-Kolonel Vollenhovendoor de onkunde des wegwijzers verdwaald was, en dat hetzelve uit dien hoof de zeker te laat op het bestemde punt van aanval komen zoude!! Middelerwijl deze ongelukkige gebeurtenisver scheen Zijne Excellentie Janssens bij de redoute No. 2 men rapporteerde den uitmarsch der - troepen en tevens het onverwachte toeval met het bataillon Jagers. Zijne Excellentie scheen over het laatste niet voldaan, en daar hij alle redenen had, om aan den goeden uitslag van de onderneming te twijfelen, zoo werd er dadelijk order gesteld, om het gemelde bataillon terug te doen komen; ook de andere troepen scheen men voornemens, weder Onleesbaar; waarschijnlijk Adamsmaar deze was volgens som mige schrijvers toen Luitenant-Kolonel. K.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 212