208 te willen doen binnen rukken, clan dit was niet meer mogelijkalzoo de beide kompagniën Jagers den linker beugel der vijandelijke linie, bjj het aanbreken van den dag ongemerkt bereikt hebbende, den aldaar gestelden post verrasten, hem met de bajonet overhoop wierpen en da delijk binnen het vijandelijke werk naar het midden op drongen. I)e Grenadier-kompagnie was almede op eene bedekte wijze, door het kreupelhout, den regter vleugel der linie genaderd en greep ook aan deze zijde de bedekkingen der werkers aan. Het vijandelijke piket, al dus verrast en gedeeltelijk op twee zijden aangevallen, trok dadelijk in wanorde terug, de werkers namen de vlugt en lieten dus doende, voor eenen geruimen tijd, al het geschut, dat aangebragt was, met de munitie en bijna het geheele werk zelf, in de magt der onzen ach ter. De kommandant van het gemelde piket, de zjjnen hersteld hebbende, ziendedat het afgezonden getal onzer armee maar zeer gering was, tastte de beide kompagniën Jagers en de Grenadier-kompagnie met overmagt aan, welke magt door het oprukken der reserve dadelijk ver meerderde. De onzendie noch van het bataillon Jagers links van hennoch ook van de andere zijden de ge ringste versterking zagen opdagenmet geene mogeljjk- heid aan het ongelijke vuur kunnende wederstaanwier den gedwongenom van hunne behaalde voordeelen afstand te doen. De Jager-lcompagniën trokken langs de slokkan terug en kwamen achtereenvolgende weder binnen hef retrancheinentdoch met de Grenadier-kompagnie ston den de zaken zoo voordeelig niet; in het vuur tegen eenen sterken troep vijandelijke Infanterie en dooreenen anderen bedreigd, van afgesneden te worden konde men haar bijna als verloren rekenendan de brave kapitein Elk regiment Infanterie van linie hftjl zijne grenadiers. De linie- regimenten telden een staf en drie bataillons het regiment jagers-telde een staf en twee bataillons. v

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 213