- 214 - hetwelk verliep, de berigten van den toestand der onzen, welke op onderscheidene wijzen in het vijandelijk hoofd kwartier waren aangebragt, en wel vooral de kennis van de positie bij de redoute N° 3die hij door eenen onzer overgeloopen onderofficieren had verkregen, deed den vij andelijken Generaal tot eenen algemeenen storm besluiten. In den nacht van den 23sten op den 24st™ wilde men eindelijk eenen tweeden uitval beproeven. De Brigadier Jauffret marscheerde met een bataillon Infanterie van linie en met een bataillon Jagers langs de slokkan, en de Kolonel Bmet eene gelijke magt uit het voor front, ten einde den vijand in zijn werk aan te tastende troepen, reeds een derde des afstands gevorderd, zoo stuitte eensklaps het hoofd der middelste kolonne op eenen vijandelijken post, die dadelijk terugtrok. Men hield aan onze zijde halt! Men deed van het bevondene rapport, hetwelk tengevolge had, dat men, de expeditie voor mis lukt beschouwendede bataillons ijlings terug komen deed! Den 25sten, in den namiddag, scheen men binnen de sterkte in eene hagchelijke omstandigheid te zijn; in de redoutes was het bijna niet meer om uit te houdeneen groot ge deelte van het geschut was gedemonteerd, en de nieuwe batterij bevond zich op gelijke wijze ten hoogste bescha digd, terwijl de redoute K° 3 in zoodanigen staat ge- bragt was, dat er slechts drie vuurmonden meer bruikbaar overig bleven, welke omstandigheden zeer zeker dienden verholpen te worden. Men konde vooralsnog, van de zijde tegen de rivier en uit het achterfront, ander geschut aan brengen; kreupelhout of rijswerk en aarde waren er me de nog in overvloed voorhandenaan munitie ontbrak Onleesbaar; waarschijnlijk Bonnette, die volgens de „Naamlijst, enz," van 1811, kolonel, kommandant van liet regiment jagers wasan ders, met het oog op de promotie, die na Janssens' komst plaats had, misschien Beurlin of Boyons. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 219