218 onze sterkte bij de slokkan aan te tastenzij stond onder de onmiddelijke orders van den Kolonel Gillespiewelke door den Luitenant-Kolonel Gïbbs ondersteund zoude worden. De tweede, tot liet zelfde einde tegen liet voorfront, verbleef bij den even genoemden Generaal-Majooren de derde kolonnebestemd voor onderscheidene hoofdofficieren moest met de- rijdende Artillerie en de Kavallerie uitmaken de reserve. De vijand had daarenboven van zijne vloot onderscheidene manschappen aan den wal doen brengen en deze zoo goed mogelijk gewapend0111 daarmedenaar omstandigheden, de kolonnes te versterken, enzoovoorts, en tevens langs de rivier te detacheeren0111 zoo mogelijk de brug bij kampong Malaijoe te forceeren en de onzen in den rug te vallen. Dit 1111 alles zoodanig verordend zijnde, stelden zich de gezegde kolonnes naar hunne bestemmingen in beweging; de eerste werd geleid door eenen onzer overgeloopen onder-officieren. Deze verrader wist, dat men reeds ver scheidene nachten verzuimd had, de bamboezen brug, welke naar de redoute N° 3 geleidde, binnen de sterkte te halen. Hij (f) kende nog daarenboven alle de voetpaden, die va"n den karbouwen weg als anderszins, door de rijst- velden naar de gemelde redoute geleidden; alle welk0 voordeden, gevoegd bij den afgematten en onachtzamen toestand, waarin de onzen, bij de gezegde redoute gepos- Is waarschijnlijk eene vergissing; andere schrijvers noemen hem Kolonel, even als ecnigc bladzijden te voren, de schrijver dezer memorie zelf doet. N. (f) Met d ien onderofficier wordt hier bedoeld de sergeant Panty. Dc schrijver dezer memorie zegt, dat hij geboren Engelschman andere schrijvers over dit onderwerp, dat hij Duitscher, weer anderen, dat hij Fransehman en Hollander was. Uit eene aanteekening, welke ik de moeste waarde toeken, ontwaarde ik, dat hij was „un Francais d'Amsterdam." N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 223