227 (Iron werd genoodzaakt, zich ijlings terug te moeten begeven. De Kolonel van het regiment, die de zijnen bij den be ginne van den aanval gevolgd was, deed het mogelijke om de orde te herstellendan ook dit konde niet meer helpenalzoo men de zaken ook weder hier verkeerd had aangegrepen. Ka deze gebeurtenis rukte de vijand bijna in linie op hij strekte den regter vleugel tot aan de klapperboomen langs de rivier, om daarmede de Artillerie te overvleuge lenen deed eene gelijke beweging met den linker vleugel ten einde het zelfde aan de kolonne Infanterie der reserve te doen, door welke hoofdbeweging dan ook aan de onzen de laatste slag werd toegebragtals hebbende dezelve onmiddeljjk ten gevolge, datonaangezien hoogere en min dere officieren de gezegde kolonne dan in de Fransche, dan in de Mnleiscliezelfs ook weder in de Ilollandache taal kommandeerden, zij desniettegenstaande eensklaps verdween en den weg naar het achterfront nam. Het is mogelijk dat er order tot den aftogt voor de armee gegeven was doch het is tevens zekerdat niemand zoodanige order aan de rijdende Artillerie (steeds in het vuur zijnde) heeft overgebragtwaardoor dan ook het grootste gedeelte van het personeel en materieel (uitgezonderd de twee stukken die bij de brug in het achterfront gestaan hadden en met de reserve uitgemarcheerd waren) van dit wapen in de handen van den vijand achtergelaten bleef. De vijande lijke Kavallerie en rijdende Artillerie, welke intusschen gedeeltelijk tegen het voorfront aangerukt warenden stilstand in het vuur vernemende, kwamen nu ook binnen de sterkte en drongen daarna weldra de laatsten der on zen met den sabel in den rug het achterfront uit. Wordt vervolgd.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 232