229 spielvan Meckel en Beit rag zum Kriegsspielvan Fow Verdy du Vermis. „Dat er niemand gevonden wordt, die het krijgsspel behoorlijk kan leiden moet volgens Von Verdy du Vernois volstrekt geenc reden zijn om het spel te verwaarloozen want vervolgt hij hoewel de kennis van de tactiek der drie wapens en van die der voornaamste reglementaire vormen een vereischte is voor ieder officier, zoo wordt toch door de beoefening van dit spel de verdere tactische ontwikkeling bevorderdterwijl de onbedrevene haar lang zamerhand deelachtig zal worden. Ieder officier van cenige verwachting kan in de gelegen heid komen om troepenafdeelingenuit de drie wapens samengesteldaan te voerenen dan wordt van hem ge vorderd dat hij dit goed doet. Eene voorbereiding tot de practische kennis daarvan is dus noodig. De middelen daar voor aangegevenzijn vele, doch berusten allen op degelijke theoretische studie. Daardoor wordt de militaire kennis ontwikkeld en het zelfvertrouwen daarin verkregen. Is hiertoe slechts de kennis van het krijgsspel een vereischte Door sommigen en zeer zeker door het meerendecl wordt nog aan de beoefening der krijgsgeschiedenis de voorkeur gegevendoch daar hierbij algemeene kennis der krijgswetenschappen en bovendien heldere begrippen om trent strategie en tactiek vereischten, en deze slechts het eigendom van enkelen zijnzal iedereen uit deze studie niet hetzelfde nut kunnen trekken. Zelfs de tegenwoor dige methoden voor de theoretische oefeningen, geheel gebaseerd op de wetenschappelijke behandeling der toege paste tactiek, zooals de: „Studiën üher Truppenführung de Kritische mul Unkritische Wande rung en iiber die Ge- feclitsfelder Böhrnensetc. van Von Verdy du Vernois verschillen geheel met de vroegere leerwijzen, waardoor eene bloote opsomming van voorschriften vaak als vol-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 234