VARIA. Aanteekeningen op de laatste uitgave der Handleiding ten gebruike bij de uitoefening der militaire rechtspleging door Mr. W. E. Van der Hout en II. J. Prins. VervolgZie aflevering N" 2). Artikel 88. A. O. van 1874, No. 12. Bij circulaires van den Procureur-Generaal dd. 29 Januari 1874, Nos 249, 237/408 en 238/408, zijn uitgenoodigd 1°. de hoofden van gewestelijk bestuur op en buiten Java, om aan de zich in hun gewest bevindende buitengewone deur waarders op te dragen, van alle tegen militairen uitgebrachte exploiten van oproeping als getuigen in civiele gedingen, 011- middelijk kennis te geven aan de naastbij zijnde civiele au toriteit, hetzij resident, assistent-resident of controleur, die alsdan verplicht zijn, de plaats gehad hebbende oproeping, hetzij rechtstreeks, hetzij wat de assistent-residenten en con troleurs betreft door tussehenkomst van den resident, aan de gewestelij k-militaire autoriteit mede te deel en 2°. de verschillende officieren van justitie, om eveneens van alle dagvaardingen, waarbij militairen als getuigen in straf zaken of civiele gedingen namens den lande .worden opgeroe pen, kennis te geven aan de gewestelijk-militaire autoriteit en evenzoo te handelen bij uitvoering van rechterlijke beve len tot inhechtenisname van militairen; 3°. de raden van justitie op Java en de buitenbezittingen, om de bij hun collegie aangestelde gewone deurwaarders te bevelen om van alle oproepingen van militairen als getuigen 17

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 262