264 oogen minder gewenscht zijn en ook geheel ontbeerd zouden kunnen worden. Naar wij wel zijn onderricht, zijn de volgende grooté ver anderingen en verbeteringen voorgesteld door de Directie van het M. W. en W. fonds. I. Artikel 3. „Het deelgenootschap wordt verloren, voor de actieve en non-actieve officieren, door verzocht of bekomen ontslag uit de dienst, en door overgang naar het Nederlandsche leger, en voor zooveel de gepensioneerden aangaat, door dc intrekking van het pensioen." Voorgesteld Een officier, die dc dienst verlaat, hetzij vrijwillig of ge dwongen, doch zonder recht op pensioen, of wiens pensioen wordt ingetrokkenanders dan door definitieven overgang in burgerlijke dienst, kan deelgenoot blijven van het fonds, wanneer hij of zijne echtgenoot of zijne kinderen slechts blijven contribueeren tot hij 20 jaren als officier lid is ge weest van het fondsals wanneer de contributie slechts be hoeft voldaan te worden over hetgeen hij als pensioen zou hebben bij ontslag uit zijn laatst bekleede betrekking. [I. Artikel 9. „Alle officieren, zoowel de actief dienende als de ge pensioneerde, enz., welke zich in het huwelijk begeven, zullen vóór het aangaan van het huwelijk, ten behoeve van het fonds, in eens moeten stortenalsenz." Toegevoegd-, 1e. Dat ook zij, die hunne wettig erkende na tuurlijke kinderen aanspraak willen doen geven op uitkeering uit het fondsdit kunnen doen door de in art. 9 aangegeven stortingen te bewerkstelligen, zoo als hunne getrouwde col lega's, ook bij rangsverhoogingdoch niet verplicht zijn, het verschuldigde voor verschil in leeftijd te betalen. 2e. Dat vaders van wettig erkende natuurlijke kinderen, verwekt bij meerdere moeders, voor elke moeder afzonderlijk eene gelijke voorgeschreven som zullen moeten storten. 3e. Verder nog bepalingen hoe daaromtrent eene regeling dient vastgesteld te worden; enz. IIIArtikel 19. „Ten behoeve der nagelaten wettige, of door een opgevolgd huwelijk gewettigde kinderen van eenen overleden deelge noot, de weduwe in leven zijnde, wordt door dusdanige weduwe boven haar pensioen jaarlijks eene gratificatie uit dit fonds genoten, ten bedrage van

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 269