266 kind boven dat getal 100 meer worden betaald; doch dit vervalt naar gelang do kinderen vallen in de cl en e van art. 21, En er bij te voegen: Wettig erkende natuurlijke kinderen van deelgenooten verkrijgen gelijke aanspraken als weezen. Verder nog bepalingen omtrent hertrouwde weduwen, als mede betreffende de weduwen, die de wettig erkende natuurlijke kinderen der echtgenooten, vóór hun huwelijk verwekt, en op gratificatiën aanspraak hebbende, verstootenenz. V. Artikel 35. „Bij l^ct overlijden van eenen gehuwden officier of weduwenaar met kinderen, zal aan zijne weduwe of boedelberedde raars in Oost-Indië, tot bestrijding dér kosten van de begrafenis, uit dit fonds worden betaaldals volgt Zoo de overledene is geweest: Luitenant-generaal of (deneraal-majoor f 170. Kolonel, Luitenant-kolonel of Maj oor125. Kapitein, eerste of tweede Luitenant 90. De betaling zal in Oost-Indië geschieden uit 's lands kas, op vertoon van een certificaat conform het bij dit reglement behoorende model Lett. A., voor de actief dienenden door den onder-intendant der militaire administra tie, en voor de gepensioneerden, door den kashouder af te geven." VoorgesteldBij het overlijden van ieder officier (dus niet alleen gehuwden) wordt de begrafeniskosten, bij art. 35 vast gesteld, uitbetaald aan zijne weduwe, kinderen, erfgenamen of boedelberedderaars, zoowel in ludië als in Nederland. VI. Dat de voorgestelde bepalingen ook van terugwer kende kracht worden verklaardzoowel voor weduwen en weezenals voor wettig erkende natuurlijke kinderen, zoodra aan de bepalingen omtrent stortingen, contributiën, enz. zal zijn voldaan. Door het eerste punt wordt een bepaald onrecht hersteld. Een officier toch die jaren lang gecontribueerd heeft aan bet fonds, maar de dienst moet verlaten, hetzij gedwongen door een eerloos vonnisof tengevolge van eene beslissing van den raad van onderzoek, hetzij vrijwillig, zonder recht op pensioen te hebb en zou volgens de tegenwoordige bepalingen aan zijne weduwe en kinderen geen pensioen uit het M. VN en W. fonds kunnen achterlaten, waardoor die vrouwen en

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 271