272 De Indische Gids, Staat- en Letter kundig Maandschriftonder directie van C. E. Van Kesteren, Dr. T. C. L. Wijnmalen en vele anderen. Eerste jaargang, le aflevering. Amsterdam J. H. De Bussy. Prijs voor Indië per jaar f 25. (1879). Met ingenomenheid zagen we de verschijning van dit maand werk, omdat het een der periodieke geschriften isdat de be langen van Ned.-Indië zal bespreken. Dit kan nog niet genoeg gedaan worden tegenover de onwetendheid en onver schilligheid van velen onzer landgenooten omtrent het groote Indische rijk, dat Nederland de plaats doet behouden, die het nog altijd onder de Europeesche mogendheden bekleedt. Gaat dit maandwerk niet denzelfden weg op als menig tijd schrift voor Ned.-Indië, maar wil het zich op een geheel onpartijdig standpunt bewegen, dan kan het in de toekomst veel nut stichten. Ook voor het Indische Leger; want met genoegen ontwaarden we, dat het tijdschrift ook militaire onderwerpen bespreekt en zal besprekenzoo als het Indisch militair onderwijseen onderwerp, waarop niet genoeg ge hamerd kan worden. Indien we den hoofdredacteur een vermaard Indisch publicist een goeden raad mochten geven, dan is het deze, dat hij trachten moet, steeds goed het onderscheid in het oog te houden tusschen een dagblad en een tijdschrift. Per sonaliazoo als het varia-stukje: „Nieuwe Departementschefs in Indië", behooren in dit tijdschrift niet t'huis en doen schade aan den inhoud, al moge die anders nog zoo degelijk zijn. De prijs van het tijdschrift is voor Indië te duur in ver gelijking met hetgeen de abonnés in Nederland moeten betalen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 277