278 het niet eens tot Luitenant-Kolonel brengenbij hem was er dus nog minder sprake van eenige onderscheiding. Die Majoor was in eene minder goede verhouding met den Resident. Eene goede verstandhouding met het hoofd van gewestelijk bestuur is zeker hoogst gewenscht; maar wan neer een kommandant, meenende, naar eisch en plicht, zonder aanzien des persoons, te handelen, zijne eigene inzichten aan het behoud van die verstandhouding niet wil prijs geven, dan mag men van hem niet verwachten, dat hij zich op dezelfde lijn zal plaatsen van de mannen der „smeerpolitiek.Kapiteins en Luitenants, ook al zijn ze 20 jaren bevelvoerende officieren geweest, schijnt men nooit eenige zichtbare onderscheiding waardig te keuren. Het past den burger zoo min als den militairKoninklijke belooningen te critiseerendoch ware Z. M. met den juisten toestand van zaken bekenddie somtijds niet uit de gedane voordrachten blijktwe houden ons overtuigd, dat er in dit opzicht meer dan nu naar billijkheid zoude gestreefd worden Het nu en dan voor eene decoratie voordragen van do meest verdienstelijken onder de subalterne schutterofficie- ren zoude bij het geheele korps een goeden geest levendig houden. Men denkt er zelfs niet aan, aan zoodanige officieren bij het vragen van hun ontslag eene eenvoudige dank betuiging toe te kennen, eene eenvoudige dankbetuiging die men zelfs aan ieder lid van eene plaatselijke schoolkommissie verleent, zelfs al is deze betrekking slechts gedurende ééne maand waargenomenWe ach ten de verdiensten van H. H. leden van schoolkommis- siën niet gering; maar bij toerbeurt eenmaal 's maands de scholen te bezoeken en verder ééne maandelijksche vergadering meest ten huize van hef hoofd van plaatselijk bestuur, bij te woneneischt zeker minder tijd dan het deel nemen aan exercitiën en andere schutterlijke bijeenkom-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 283