283 gaan. We weten niet stellig of dit niet al reeds heeft plaats gehad. Zooveel is echter zekerdat het Volunteer Movement door het Koninklijk Huis, het Legerbestuur, vele vermogende edelengrondbezitterskooplieden eu fabriekanten ten krachtigste, zoowel door persoonlijke deel neming. als ruime geldelijke tegemoetkoming ondersteund wordt. Sommige korpsen gaan op „holidays" als Paschen, Pinksteren, enz. kampeeren; aan de groote manoeuvres in het vuur op Woolwich Common, bij Brightonbij Dover, wordt doorgaans door vele Volunteer Regiments deelge nomen terwijlblijkens de laatst ontvangen mededeelin- gen, de Volunteers het staande leger in militaire bruik baarheid al vrij goed op zijde beginnen te komen. Over het laatste jaar vertoont hunne sterkte eene belangrijke toeneming. Nu leent zich het Indisch klimaat minder tot kampeeren b. v.maar waarheid blijft hetdat met meer ondersteuning van Regeeringswege en onder doelmatiger beheer, de Indische schutterijen oneindig meer zouden kunnen presteeren dan nu het geval isen dat zonder eenige meerdere lasten van de ingezetenen te vergen We hopen nu voldoende te hebben aangetoonddat het gezag over de schutterij in verkeerde handen berust. Ons doel is nietden hoofden van gewestelijk bestuur, noch den Directeur van Binnenlandsch Bestuur iets onaange naams te zeggen ofschoon en dit zal een ieder ons gaarne toestemmende vlugge afdoening van schutterijzaken hoofdzakelijk ten gevolge van hunne onnoodige tusschen- komst, veel te wenschen overlaat. Maar, alvorens van dit onderwerp af te stappenzij oprechte hulde gebracht aan de nagedachtenis van een civiel ambtenaardie steeds getoond heeft, de schutterij naar waarde te apprecieeren en hare belangen zonder aanzien des persoons, voorstond. - Het voorbeeld, gegeven door wijlen den Heer Bakkers Gouverneur van Celebes eu onderhoorighedenzal echter

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 288