24 in het oog loopende, om dezelve nog nader te moeten beschrijven. De toegangen van het strand naar de stad Batavia en zoo verder die der binnenwegen tot het evengenoemde lortmet uitzondering van de groote wegen van Jacatra en Molenvlietbenevens de Prinsenlaanwelke in hun geheel verblevenwierden door het wegnemen of doen springen der bruggenals door het maken van verhakkingen en doorsnijdingen, zoo veel doenlijk onbruikbaar gemaakt. De troepen, welke te Samarang en in den Oosthoek gemist konden worden, wierden ontboden, welke daarna gezamenlijk met die van Weltevreden en Bijswijk binnen en in de nabijheid van de nieuwe stelling bij Meester-Cornells gelegerd wierden. Bij den beginne van deze toebereidselen dacht mendat de voren gezegde redouten alleen maar bestemd zouden wezenom in geval het den vijand mogt gelukkeneeni- ge voordeelen te behalen, alsdan den aftogt der onzen naar de bovenlanden te kunnen dekkenen het doordrin gen zooveel doenlijk moeijelijk te makendoch men ver giste zich. Zijne Excellentie, bij eene nadere beschou wing der positie, verkoos om dezelve zekerder te maken; hij liet vóór de redoutes No. 1 en 2van de slokkan tot nabij aan de rivier, eene breede gracht graven, en aan de binnenzijde een epaulement opwerpen, ten einde, des- noodig, een gedeelte der Infanterie daarachter te kunnen leggen, wordende verder in het midden der gezegde gracht, eene beweegbare bamboezen brug gelegd; zoo wel langs de rivier als tegen de slokkanmaakte men nog eenige goede werkenterwijl het achterfront met drie groote batterijen vermeerderd wierd, waarna men vervolgens dit even gezegde front, op gelijke wijze door eene linie van de rivier tot aan de slokkan (uitgezonderd den grooten weg) slootzoodanig dat men nu zeidedeze

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 29