296 De vijandelijke Kavallerie rukte nu verder buiten het gezegde front, alwaar zij, ondersteund door de Infanterie die langs de slokkan naar derwaarts opgezonden was, de Yoltigeur-kompagnie en de meer gezegde twee bataillons overhoop wierpenmet zoodanig gevolgdat het grootste gedeelte der vlugten den of afgemaakt werden of in hunne han den vielen. De kompagnie Voltigeurs bood den hardnekkig- sten wederstand en bragt den vijand een aanmerkelijk getal dooden en gewonden toe, doch nadat de kommandant zelf, meest alle officieren en een groot gedeelte der on derofficieren en manschappen of gedood of gewond te gronde liggende waren, moesten de overigen voor de overmagt bukken. Of de post, op den weg van kampong Barol uitgesteld, order tot den aftogt bekomen dan of zij vernomen had dat de zaken in het ret ranch em ent niet best afliepen, kan men niet ten juiste zeggengenoeg zij het te meldendat zijlangs den buitenweg regtszich nog vroegtijdig naar Buitenzorg redde, en aangezien zij over den geheelen weg niet den allergering sten wederstand meer ondervond, achterhaalde zij eindelijk ook de beide stukken rijdende Artillerie en daarna de geheele reserve; terwijl zij te Tandjong Oost post vatte. Waarom of de overwinnaars hunne voordeelen niet da delijk vervolgden, behoort mede onder de onbegrijpelijke dingen. Immers hadden de vijandelijke Dragonders Zijne Excellentie Janssens niet zijn gevolg reeds tot bijna de hoefslagen achterhaald, en zij hadden het in hunnemagt, om den eenen met de anderen gevangen te nemen! Het is bijna ondoenlijk, om eenen naauwkeurigen staat aan te geven van de geledene verliezen op dezen nood- lottigen dag. De schrijver heeft de algemeene opgave van het verlies niet kunnen te zien krijgen, doch bekend met dat der rijdende Artillerie, zoo is bevonden, dat dit wa-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 301