305 andermaal post vattedoch waartoe konde dit helpen Bijna door alle geregelde troepen verlaten en van nabij omringd door dezulkewelke waarschijnlijk weldra hunne geheime instructiën ten uitvoer stonden te brengenzoo werden de omstandigheden der Europeanen alhier van alle zijden even gevaarlijk. Eindelijk kwam de vijand zelf ter hulpe! Hij rukte tegen Salatiga voorwaarts, en Zijne Excellentie Janssens was nu ten laatste gedwongen, om, met de weinigen der zijnen, zich in genade en on genade over te geven. Er wierden echter daarna nog eenige artikels bij wijze van verdrag aan de overwonnenen toegestaan, welke hoofdzakelijk inhieldendat de armee krijgsgevangen naar Bengalen en van daar naar Engeland zoude worden over- gebragt, uitgezonderd de Inlanders, zoomede de Euro peanen, die in de kolonie verkozen te blijven, en dat het geheele eiland Javamet al het onderhoorige, tot nader goedvindeneen eigendom van Groot-Brittanje zou de zijn. B IJ L A G E N. 1. Proclamation de Son Excellence le Lord Minto awx habi tants de Java. Batavia4 Aout 1811. Son Excellence le Lord Minto, Gouverneur-Général dos Ind.esétant arrivé devant Java, avec une armee conside rable sous lc commandement du Général Samuel Auchmuty assisté d'une forte escadre do Sa Majesté Britanniquesous le commandement du contre-amiral Robert Stopford. Son Excellence a le plaisir d'assurer aux habitants de "Van 28 Juli 1S14 tot 1 Juni 1815 was Jhr. J. "NV. Janssens, met den rang van Secreteris van. Staat, onder Willem I, eerst tijdelijk, later definitief Commissaris-Generaal (Minister) van Oorlog. N, 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 310